Gárdonyi Géza vers – és prózamondó verseny

Gárdonyi Géza vers – és prózamondó verseny

November 9-én, hétfőn délután gyermekzajtól volt hangos az iskola könyvtára. Már évek óta hagyomány, hogy az őszi hónapok egyikén, szívet-lelket melengető
gyermekversekkel, mesékkel kedveskedjenek egymásnak és a tanító néniknek az alsó tagozatos gyerekek.

 

A Gárdonyi Géza nevével fémjelzett vers – és prózamondó versenyen a következő tanulóink csillogtatták meg tehetségüket:

1.A osztályból:

– Vécsi Csenge (Kovács Barbara: Elfoglalt vagyok)

– Arendaczky Éva (Muskát Zsuzsa: Rakoncátlanok)

– Párkányi Nelli (Kovács Barbara: A csacsi)

– Gyuris Zoé (Lackfi János: Szerelem)

– Nagy Jázmin (Kopré József: Játszótéren)

1.B osztályból:

– Garai Luca (Nagy-Bandó András: A-tól V-ig)

– Balogh Bianka (Nagy-Bandó András: Figyelsz?)

– Fintor Jázmin ((Bartos Erika: Cipőfűző)

– Zámbó Zoltán (Bartos Erika: Gyerekszoba)

– Urbán Kitti (Lackfi János: Lányok dala)

2.A. osztályból:

– Fehér Barna Dominik (Fecske Csaba: A pocok meg a csürhe)

– Ender Márk Dominik (Gazdag Erzsi:Csigaút)

– Földi Csanád (Duga Boglárka: Szurikáta)

– Ozorák Albert (Gazdag Erzsi: Csigabiga néni)

2.B osztályból:

– Gyuris Brendon (Kulcsár Miklós: Falusi történet)

– Nagy Dorina (Fésüs Éva: Békanóta)

3.A osztályból:

– Pampuk Panna (Hárs László: Miértek és hogyanok)

– Tóth Gréta (Erdős Virág: Négyes, hatos)

– Bakos Kira (Gárdonyi Géza: Az okos kutya)

– Németh Fanni (Babits Mihály: Hol a házad, mondd madár)

3.B osztályból:

– Tóth Lili és Felföldi Abigél (Kerek Dávid:Nünüke legendája)

– Maka Noémi és Herczeg Dániel ((Benjámin László: Bolhamadár)

– Varga Gábor (Pákozdi Gabriella: A madárijesztő)

– Rádi Réka (Pákozdi Gabriella: Százlábú-bánat)

4.A osztályból:

– Sarlósi Szonja (Aranyosi Ervin: Őszi játék)

– Tóth Ádám (Romhányi József:Állatkerti látogatás)

– Németh Beatrix (Arany János: Rege a csodaszarvasról részlet)

4.B osztályból:

– Domé Vivien (Romhányi József: A bűnbánó elefánt)

– Tóth Hanna (Vesztergom Andrea: Nagy kislányok titkai)

– Tóth Tímea (Nagy Katalin: Gyerekgondok)

– Kalafut Roland (Barokk László:Tíz éves vagyok)

– Szlovencsák Ádám (Szabó Lőrinc: Esik a hó)

A zsűri döntése alapján évfolyamonként a következő versenyzőket értékelte a legjobbnak:

1.
évfolyam:

I. helyezés: Párkányi Nelli

II. helyezés: Urbán Kitti

III. helyezés: Gyuris Zoé

2.
évfolyam:

I. helyezés: Földi Csanád

II. helyezés: Fehér Barna Dominik

III. helyezés: Ender Márk Dominik

3.
évfolyam:

I. helyezés: Pampuk Panna

II. helyezés: Varga Gábor

III. helyezés: Németh Fanni

4.
évfolyam:

I. helyezés: Sarlósi Szonja

II. helyezés: Domé Vivien

III. helyezés: Szlovencsák Ádám

A megérdemelt oklevél és nápolyi mellé ezúton szeretnénk gratulálni minden tanulónknak, aki részt vett a versenyen!

Köszönjük az igazgató úr, a tanító nénik, az alsós munkaközösség-, a zsűri-, valamint a szülők munkáját, amelyet a felkészülésben és a verseny
lebonyolításában végeztek!